1. Wszystkie zdjęcia z znakiem wodnym w postaci loga ELNIZ, lub podobnym charakteryzującym Sprzedawcę są własnością firmy ELNIZ Grzegorz Noremberg, ul. Wiatraczna 52, 05-600 Grójec, elniz@elniz.pl, NIP 7971031461, REGON 670119601 i to ona ma wszelkie prawa do ich rozpowszechniania i edytowania. Zdjęcia te chroni prawo autorskie obowiązujące w Polsce i zabrania się ich powielać, kopiować i edytować. W szczególności zakaz ten dotyczy używania tych zdjęć przez inne firmy niż Sprzedawca lub inne osoby fizyczne na innych stronach internetowych niż www.elniz.pl, chyba że Sprzedawca udzielił na to indywidualnej pisemnej zgody.
  2.  Zdjęcia nie będące własnością firmy ELNIZ nie są oznaczone charakterystycznym znakiem wodnym z logiem ELNIZ i wszelkie prawa do nich posiada producent lub główny dystrybutor sfotografowanego produktu. Firma Elniz posiada pisemne pozwolenia od producentów lub głównych oficjalnych dystrybutorów na korzystanie z ich zdjęć, opisów produktów i schematów.
  3. Opisy produktów w serwisie są pracą autorską firmy ELNIZ Grzegorz Noremberg i również są chronione prawem autorskim.
  4. Układ nazw kategorii produktów, czyli tak zwane drzewo kategorii również jest pracą autorską firmy ELNIZ Grzegorz Noremberg i również jest chronione prawem autorskim.